Żelistrzewo

Żelistrzewo to duża wieś leżąca w północnej części Polski. Dzieli nas zaledwie kilka minut drogi od Zatoki Puckiej i Morza Bałtyckiego. Stanowimy świetną bazę wypadową zarówno do Gdańska jak i na Hel – jesteśmy pośrodku tej trasy.
Żelistrzewo liczy niespełna 3000 mieszkańców. Prężnie się rozwija. Z roku na rok przybywa nowych atrakcji. W naszej miejscowości mamy wszystko, co niezbędne do życia: stację PKP, PKS, kościół, szkołę, przedszkola, stadion z Orlikiem, Dom Kultury, ośrodek zdrowia, kilka sklepów (w tym Biedronkę), aptekę oraz znany na cały kraj Bar Country. W 2021 roku planowana jest budowa skateparku w naszej miejscowości.
Przez Żelistrzewo biegnie linia kolejowa Gdynia – Hel, która pozwala w łatwy sposób dojechać do nas pociągiem z wszystkich stron polski.
W naszej miejscowości odbywa się dużo imprez rozrywkowych. Mamy coroczny Dzień Dziecka, Sobótkę (imprezę na rozpoczęcie lata), Ogólnopolski Konkurs we Wbijaniu Gwoździ oraz Puchar Polski Strongman.

Żelistrzewo w 2019 roku zdobyło II miejsce w konkursie Piękna Wieś Pomorska.

Najciekawsze miejsca naszego regionu:

Puck – malownicze miasteczko położone nad Zatoką Pucką – miejsce zaślubin Polski z Morzem. Warto tu zobaczyć renesansowy rynek, gotycki kościół, stary port z kutrami rybackimi, nowoczesną marinę.

Rzucewo – wieś leżąca nad Zatoką Pucką. Warty zobaczenia jest Zamek Jana III Sobieskiego oraz parka naukowy – Osada Łowców Fok.

Sławutowo – miejscowość leżąca niedaleko nas. W jej granicach znajdują się dwa parki rozrywki: Osada Średniowieczna i Park Ewolucji.

Władysławowo – miejscowość turystyczna leżąca nad Morzem Bałtyckim. Słynie z dużego portu rybackiego, chronionego przez falochron. Wartym zobaczenia jest Aleja Gwiazd Sportu. Po drodze do Władysławowa mijamy miejscowość Swarzewo, w której znajduje się Labirynt w Polu Kukurydzy.